top of page

CONSENSUS

Siła tkwi w prostocie...

DSC_0170 – ze zmianami_edited.png
DSC_0165 – ze zmianami.png

Szpula i kabłąk

Seria kołowrotków CONSENSUS to ewenement w budżetowej klasie kołowrotków z tylnym hamulcem. Zastosowanie aluminiowej szpuli oraz ponad przeciętnej grubości kabłąka to zjawisko w tej grupie cenowej. Atutów szpuli głównej nie trzeba wymieniać ,ale warto przytoczyć jeden - wytrzymałość. To, że kołowrotkiem nie wbijamy gwoździ nie oznacza, że nie są narażone na uszkodzenia. Aluminiowa szpula jest po prostu wytrzymalsza. Trwalsza jest również płaszczyzna z którą żyłka nieustannie się styka podczas wyrzutów. Uszczerbienie kompozytowej szpuli i brak reakcji w porę skończy się zerwaniem zestawu lub co gorsza stratą ryby.

Kabłąk o zwiększonym przekroju ma za zadanie usztywnienie dosyć lekkiej konstrukcji. Oczywiście lekkiej nie oznacza w tym przypadku lichej, a odnosi się do przeznaczenia kołowrotka.

Składana rączka

Składana czy nie składana? Takie pytanie zadaje sobie wielu wędkarzy i tak jak wiele pytań, tyle teorii. Jest to niewątpliwy atut w sprawie transportu zestawu, czy to nad wodę, czy podczas zmiany lokacji. Kołowrotek wraz z wędką bez problemu zmieści się w standardowym pokrowcu i nie narażamy go na uszkodzenie. Oczywiście połączenie składane może szybciej ulec zużyciu, ale umówmy się kołowrotek tej klasy jest zazwyczaj wstępem do świata wędkarskich młynków. Konkluzja jest prosta, jeśli zaczynasz przygodę z wędkarstwem i chcesz sprawdzić czy "moczenie kija" jest dla Ciebie, to będzie trafiony zakup.

CONSENSUS SKLADANA RACZKA.png
CONSENSUS PASEK OPIS.png

Podsumowanie

Kołowrotki z serii CONSENSUS to idealny wstęp do wędkarskich przygód. Jego uniwersalność zadziwi wielu. Rozmiar 2000 zastosujesz do spławika, bolonki, a nawet lekkiego pikera. Większe rozmiary z tego modelu możesz zastosować nawet do karpiówki, jeśli oczywiście nie potrzebujesz wolnego biegu. Płynna praca, aluminiowa szpula główna, gruby kabłąk oraz składana rączka to niezaprzeczalnie mocne punkty tej serii. 

bottom of page