top of page

FANTOM

Szczupaków się nie boje...

FANTOM PASEK OPIS.png
FANTOM OPIS SZPULA

Szpula inna niż wszystkie

Seria kołowrotków FANTOM w zależności od rozmiaru może zostać zastosowana do ciężkiego spinningu, lekkiego feedera a nawet zestawu karpiowego. Ale zacznijmy od początku...

Jego szeroki zakres przeznaczenia spowodowany jest wielkością szpuli, wagą oraz budową mechanizmu. Szpula rozmiaru 4000 pozwala na użycie do ciężkiego spinningu. Jej stożkowaty kształt ma za zadanie ułatwić wylot żyłki, a co za tym idzie dalsze żuty. Nie trzeba już wspominać że owa szpula została wykonana z aluminium, ponieważ jest to najlepsze rozwiązanie w tej klasie kołowrotków. Krawędź wylotowa jest mocno wyprofilowana w stronę wylotu żyłki lub plecionki co również ma wpływ na odległość rzutu zestawu. Płytkowy mechanizm hamulca w maksymalnym ustawieniu zwalnia się w przedziale 7.5-8kg. Dostosowanie go odbywa się przedniej części kołowrotka.

Waga ciężka

Mechanizm przekładni zastosowany w kołowrotkach FANTOM jest mocną i sprawdzoną konstrukcją. Przekładnia ślimakowa wykonana w technologi CNC z dokładnością do setnych milimetra pozwala na długie i bezawaryjne użytkowanie. Ta dokładność ma również wpływ na pracę, a w tym jest niewątpliwym liderem w naszej ofercie. Rączka skręcana i wykonana w całości z metalu osadzona w sześciokątnym gnieździe z możliwością przełożenia z lewej na prawą stronę. Zakończona grubym i gumowym gripem, który pewnie leży w dłoni. Sam grip ma eliptyczny kształt i podczas ciężkiego holu nie trzeba bać się o wyśliźnięcie go z ręki.

DSC_0195 – ze zmianami.png
DSC_0196 – ze zmianami.png

Podsumowanie

Kołowrotki z serii FANTOM a w szczególności rozmiar 4000 to bezdyskusyjny "killer" szczupakowy. Ten młynek bez najmniejszego problemu pomoże doholować Ci szczupaki i sandacze w rozmiarach 90+ cm. Minimalistyczny styl i brak pstrokatych ozdobień tylko potwierdza jego przeznaczenie do zadań specjalnych. 

Jeśli szukasz mocnego i solidnego kołowrotka o świetnej kulturze pracy i bezawaryjnej historii to jest on dla Ciebie.

bottom of page